Działania

ZONE

Projekt ZONE

Zintegrowany system wsparcia polityki i programów ograniczenia niskiej emisji

Celem projektu było wypracowanie i przetestowanie koncepcji zintegrowanego systemu wspierającego działania ograniczające niską emisję. Celem praktycznym projektu było wypracowanie założeń, przygotowanie prototypu i przetestowanie narzędzia informatycznego - zintegrowanego systemu inwentaryzacji źródeł niskiej emisji w Polsce wraz z Bazą wiedzy - pozwalającego na przełamanie bariery dostępu do informacji kluczowych dla potrzeb podejmowania decyzji przez poszczególne agendy i administrację publiczną różnych szczebli o kształcie i intensywności polityk i programów wspierających walkę z niską emisją sektora komunalno-bytowego w Polsce. 

Prezentacja podsumowująca projekt ZONE dostępna TUTAJ.

 

Projekt był współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG.

tytuł

Projekt ZONE

zaangażowani

Konsorcjum projektu:

Lider projektu – Ministerstwo Rozwoju

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy (IŁ – PIB)

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ – PIB)

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla (IChPW)

Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy (KAS)

Projekty

Realizujemy projekty z zakresu ochrony powietrza, edukacji społecznej i działań strażniczych. Jesteśmy partnerem projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, „Pod kontrolą – skuteczna egzekucja spalania odpadów” oraz „Clean Air – Program nauczania o czystym powietrzu jako podstawa dla czystego środowiska”.

Zobacz inne nasze działania

Wszystkie
Badania i raporty
Działania strażnicze
Edukacja
Kampanie społeczne
Polski Alarm Smogowy
Projekty
Podziel się: