Krakowski Alarm Smogowy

Program | Nasze powietrze

Informacje o Programie

Rozpoczęła się V edycja programu „Nasze powietrze” organizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy. Program ukierunkowany jest na wspieranie społeczności lokalnych w podejmowaniu działań i walce o czyste powietrze.

Jakie są cele Programu?

1. Podniesienie świadomości wśród członków społeczności lokalnych na temat zanieczyszczenia powietrza i rozwiązań służących poprawie jakości powietrza, z uwzględnieniem niskiej emisji i transportu
2. Podniesienie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy jakości powietrza, z uwzględnieniem niskiej emisji i transportu
3. Rozpowszechnianie informacji na temat przepisów dotyczących jakości powietrza, szczególnie tych zawartych w uchwałach antysmogowych (obowiązek wymiany kotłów i kominków)
4. Rozwój ruchów i inicjatyw społecznych działających na rzecz poprawy jakości powietrza.

Zachęcamy do zapoznania się ze Szczegółami programu Nasze Powietrze 2021.

Aktualności Programu

Znamy już wyniki V edycji Programu „Nasze Powietrze”

W ramach tegorocznego konkursu dofinansowanie uzyskało 19 projektów na łączną wartość sięgającą blisko 240 000 zł. Realizatorzy projektów to głównie lokalne alarmy smogowe oraz grupy nieformalne działające na rzecz poprawy jakości powietrza w swoich gminach. Wybrane do realizacji projekty będą prowadzone od grudnia 2021 r. do kwietnia 2022 roku na terenie 8 województw.

V edycja Programu „Nasze Powietrze” jest realizowana w ramach projektu „Towards effective implementation of antismog laws in regions” wspieranego przez Clean Air Fund. W ramach tegorocznej edycji wpłynęły 22 wnioski. Dofinansowania, w wysokości od 4 000 do 15 000 zł, przyznano 19 projektom. Pełna lista realizowanych projektów znajduje się w wersji do pobrania poniżej.

Rusza nabór do piątej edycji programu Nasze Powietrze!

Informujemy, iż rozpoczął się nabór do piątej edycji programu Nasze Powietrze. Wnioski można składać do 24 listopada 2021 r.