Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Zaproszenie na 4. webinar w ramach Akademii Czystego Powietrza

Opublikowany 2024-08-30

Serdecznie zapraszamy na 4. webinar w ramach Akademii Czystego Powietrza o termomodernizacji i audycie energetycznym w programie „Czyste Powietrze”, który odbędzie się 5 września o godz. 10:00. Tematami spotkania będą błędy popełniane podczas termomodernizacji budynku (studium przypadków) oraz rola audytu energetycznego w programie „Czyste Powietrze”.

Na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych czekamy pod linkiem: https://forms.office.com/e/zr0QXKYYXh do 4 września do godz. 15:00.

Pierwsza część spotkania obejmie takie zagadnienia, jak m.in. wprowadzenie do tematu termomodernizacji budynku, omówienie systemu ogrzewania i wentylacji, kwestie ciepłej wody użytkowej, przegród zewnętrznych, czy odnawialnych źródeł energii.

W drugiej części skupimy się na aspektach audytu energetycznego w odniesieniu m.in. do: Świadectwa Charakterystyki Energetycznej (różnice), jego roli w programie „Czyste Powietrze” (kiedy jest potrzebny i jakie musi spełniać wymagania) i częstych błędach przy wykonywaniu audytu oraz dokumentu podsumowującego audyt energetyczny. Nie zabraknie też przypomnienia o zmianach w dokumencie podsumowującym audyt energetyczny, które nastąpiły po 22.04.2024 r. oraz informacji, gdzie szukać rzetelnych osób, wykonujących audyt energetyczny zgodny z wytycznymi programu „Czyste Powietrze”.

***

Cykl „Akademia Czystego Powietrza” – baza praktycznej wiedzy o ogólnopolskim programie „Czyste Powietrze” – jest realizowany od 2020 r. przez NFOŚiGW, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Polskim Alarmem Smogowym.


O Autorze

Natalia

 

Gminy z Mazowsza i Podlasia liderami “Czystego Powietrza” – nowy ranking za 2025 rok

Opublikowany 2026-03-10 08:57

Gminy z województwa mazowieckiego zwyciężyły w rankingu aktywności w programie Czyste Powietrze za 2025 rok: [...]

Przeczytaj więcej

Strefa Czystego Transportu – najważniejsze założenia pozostają niezmienione

Opublikowany 2026-03-09 14:36

Korekta w Strefie Czystego Transportu w Krakowie zachowała dwa najważniejsze elementy: normy emisji samochodów mogących [...]

Przeczytaj więcej

Spada liczba kopciuchów w “obwarzanku” – KAS podał najnowsze dane

Opublikowany 2026-03-05 08:30

Walka ze smogiem w gminach otaczających Kraków przynosi efekty. Choć wciąż stoją przed nami wyzwania, [...]

Przeczytaj więcej