Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

Opublikowany 2015-09-08

Już wkrótce poprawka antysmogowa do ustawy Prawo ochrony środowiska, która umożliwia samorządom województw rozwiązanie problemu niskiej emisji za pomocą innych środków niż zakazy palenia węglem, trafi na ręce Prezydenta do podpisu.

Od dnia uchwalenia ustawy Prawo ochrony środowiska Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, odrzuceniu lub odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnia decyzja sprawiłaby, że wysiłki samorządów, głównie z rejonu małopolskiego, zostałyby  zaprzepaszczone na 2-3 lata.  Rola Prezydenta w procesie walki o czyste powietrze jest więc kluczowa, a podpis pod ustawą pozwoli na nadrobienie wieloletnich opóźnień.

Dlatego poprosiliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie. Chcielibyśmy przekazać na nim apel Polskiego Alarmu Smogowego w sprawie nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz naświetlić jej wagę dla ochrony powietrza w Polsce. Chcielibyśmy również przedstawić nasze argumenty dlaczego po wielu latach zaniedbań nie możemy już dłużej czekać na konieczne działania naprawcze. Liczymy na to, że do spotkania dojdzie niebawem.

 


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Kraków nie jest już stolicą smogu – historyczna poprawa jakości powietrza

Opublikowany 2024-05-09 09:02

Kraków przestał być polską stolicą smogu. Wprowadzenie zakazu spalania węgla i drewna oraz likwidacja około [...]

Przeczytaj więcej

Czyste powietrze jest tam, gdzie są aktywne gminy – ranking PAS

Opublikowany 2024-04-16 10:53

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze od początku jego funkcjonowania [...]

Przeczytaj więcej

Krakowski Alarm Smogowy publikuje przedwyborcze obietnice komitetów – jak przyszli radni miasta planują chronić powietrze?

Opublikowany 2024-04-04 08:08

Krakowski Alarm Smogowy zapytał komitety wyborcze w wyborach do Rady Miasta Krakowa o ich plany [...]

Przeczytaj więcej