Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

Opublikowany 2015-09-08

Już wkrótce poprawka antysmogowa do ustawy Prawo ochrony środowiska, która umożliwia samorządom województw rozwiązanie problemu niskiej emisji za pomocą innych środków niż zakazy palenia węglem, trafi na ręce Prezydenta do podpisu.

Od dnia uchwalenia ustawy Prawo ochrony środowiska Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, odrzuceniu lub odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnia decyzja sprawiłaby, że wysiłki samorządów, głównie z rejonu małopolskiego, zostałyby  zaprzepaszczone na 2-3 lata.  Rola Prezydenta w procesie walki o czyste powietrze jest więc kluczowa, a podpis pod ustawą pozwoli na nadrobienie wieloletnich opóźnień.

Dlatego poprosiliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie. Chcielibyśmy przekazać na nim apel Polskiego Alarmu Smogowego w sprawie nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz naświetlić jej wagę dla ochrony powietrza w Polsce. Chcielibyśmy również przedstawić nasze argumenty dlaczego po wielu latach zaniedbań nie możemy już dłużej czekać na konieczne działania naprawcze. Liczymy na to, że do spotkania dojdzie niebawem.

 


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Spaliny samochodowe zatruwają Kraków – nowe badanie jakości powietrza

Opublikowany 2023-11-30 11:01

Krakowski Alarm Smogowy zmierzył stężenia dwutlenku azotu w 44 lokalizacjach w Krakowie. We wszystkich punktach [...]

Przeczytaj więcej

“Mobilne płuca” pokażą jakim powietrzem oddychamy – PAS apeluje do koalicjantów o przyspieszenie walki ze smogiem

Opublikowany 2023-11-16 10:01

W Dniu Czystego Powietrza Polski Alarm Smogowy rozpoczyna piątą edycję kampanii „Zobacz czym oddychasz. Zmień [...]

Przeczytaj więcej

Smogowy ranking PAS – walka ze smogiem zaczyna przynosić efekty

Opublikowany 2023-11-02 12:51

W opublikowanym przez PAS tegorocznym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce po raz kolejny zwyciężyła [...]

Przeczytaj więcej