Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

Opublikowany 2015-09-08

Już wkrótce poprawka antysmogowa do ustawy Prawo ochrony środowiska, która umożliwia samorządom województw rozwiązanie problemu niskiej emisji za pomocą innych środków niż zakazy palenia węglem, trafi na ręce Prezydenta do podpisu.

Od dnia uchwalenia ustawy Prawo ochrony środowiska Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, odrzuceniu lub odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnia decyzja sprawiłaby, że wysiłki samorządów, głównie z rejonu małopolskiego, zostałyby  zaprzepaszczone na 2-3 lata.  Rola Prezydenta w procesie walki o czyste powietrze jest więc kluczowa, a podpis pod ustawą pozwoli na nadrobienie wieloletnich opóźnień.

Dlatego poprosiliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie. Chcielibyśmy przekazać na nim apel Polskiego Alarmu Smogowego w sprawie nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz naświetlić jej wagę dla ochrony powietrza w Polsce. Chcielibyśmy również przedstawić nasze argumenty dlaczego po wielu latach zaniedbań nie możemy już dłużej czekać na konieczne działania naprawcze. Liczymy na to, że do spotkania dojdzie niebawem.

 


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Ceny paliw z lekkim spadkiem, ale grzanie „kopciuchem” wciąż bardzo drogie – raport cenowy

Opublikowany 2023-05-29 08:41

Polski Alarm Smogowy opublikował kolejny raport kwartalny pokazujący ceny paliw stałych używanych do ogrzewania domów. [...]

Przeczytaj więcej

Grupa LUX MED partnerem Polskiego Alarmu Smogowego

Opublikowany 2023-05-26 11:25

Grupa LUX MED została partnerem Polskiego Alarmu Smogowego (PAS). W ramach współpracy organizacje przeprowadzą m.in. [...]

Przeczytaj więcej

Kampania „Bóg daje życie, smog je odbiera” trafiła do 1000 kościołów

Opublikowany 2023-05-24 15:35

Wierni ponad 1000 parafii w całej Polsce dowiedzieli się, jak mogą zadbać o jakość powietrza [...]

Przeczytaj więcej