Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

Opublikowany 2015-09-08

Już wkrótce poprawka antysmogowa do ustawy Prawo ochrony środowiska, która umożliwia samorządom województw rozwiązanie problemu niskiej emisji za pomocą innych środków niż zakazy palenia węglem, trafi na ręce Prezydenta do podpisu.

Od dnia uchwalenia ustawy Prawo ochrony środowiska Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, odrzuceniu lub odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnia decyzja sprawiłaby, że wysiłki samorządów, głównie z rejonu małopolskiego, zostałyby  zaprzepaszczone na 2-3 lata.  Rola Prezydenta w procesie walki o czyste powietrze jest więc kluczowa, a podpis pod ustawą pozwoli na nadrobienie wieloletnich opóźnień.

Dlatego poprosiliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie. Chcielibyśmy przekazać na nim apel Polskiego Alarmu Smogowego w sprawie nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz naświetlić jej wagę dla ochrony powietrza w Polsce. Chcielibyśmy również przedstawić nasze argumenty dlaczego po wielu latach zaniedbań nie możemy już dłużej czekać na konieczne działania naprawcze. Liczymy na to, że do spotkania dojdzie niebawem.

 


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Za mała Strefa Czystego Transportu w Warszawie – aktywiści recenzują miasto

Opublikowany 2023-01-27 15:45

Warszawa przedstawiła propozycję Strefy Czystego Transportu. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego obszar strefy jest stanowczo za [...]

Przeczytaj więcej

Ile zapłacisz za ogrzewanie domu? – PAS publikuje kalkulator kosztów

Opublikowany 2023-01-24 08:34

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma [...]

Przeczytaj więcej

Prokuratura Krajowa zaskarża uchwałę antysmogową dla Mazowsza przedstawiając absurdalne argumenty

Opublikowany 2023-01-17 09:11

Prokuratura Krajowa wniosła o unieważnienie uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego z roku 2017 posiłkując się [...]

Przeczytaj więcej