Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Zaproszenie na szkolenie dla małopolskich nauczycieli i bibliotekarzy

Opublikowany 2015-09-03

Czy wiesz, że w Małopolsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całym kraju? Czy słyszałeś czym jest benzo(a)piren i jak wpływa na nasze zdrowie? Czy wiesz jak uczyć o tym problemie najmłodszych?
Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy zaprasza
wszystkich nauczycieli przedszkolnych, nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej oraz bibliotekarzy, którzy chcą podjąć skuteczne kroki na rzecz ochrony powietrza w Małopolsce na bezpłatne szkolenie połączone z promocją książki „Uwaga! Alarm! Smogosmok!”, które odbędzie się w Krakowie, w dniu 13 października 2015.
Jeśli dostrzegłeś, że Małopolska ma problem ze smogiem, na pewno zastanawiasz się jak przekazać w przystępny i ciekawy sposób takie informacje najmłodszym. Edukacja dzieci jest konieczna! Aby jednak nauczać w ciekawy sposób na ten temat niezbędne jest poznanie samego problemu, jego przyczyn i skutków. Warto dowiedzieć się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, wreszcie mieć do dyspozycji odpowiednie materiały edukacyjne.
Wiedza nabyta podczas szkolenia pozwoli na samodzielne prowadzenie zajęć na temat smogu z najmłodszymi. Edukacja na temat zanieczyszczenia powietrza poprzez zabawę stanie się znacznie łatwiejsza!
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Pokrywamy koszt uczestnictwa w szkoleniu i poczęstunek w ramach przerw kawowych. Każdy uczestnik otrzyma również pakiet 10 książek  „Uwaga! Alarm! Smogosmok!” oraz certyfikat potwierdzający udział w  szkoleniu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2015. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1CEuzO3OPm1oNjwCUPZUecsiHLt1peOT7KESw8XyXG00/viewformDecyduje kolejność zgłoszeń.  O przyjęciu do udziału w szkoleniu poinformujemy 2 października 2015.

Szkolenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy w ramach projektu „Uwaga! Alarm! Smogosmok!” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Odpowiedzialna decyzja radnych Sejmiku – ambitny Program Ochrony Powietrza

Opublikowany 2020-09-28 17:18

W dniu dzisiejszym Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął nowy program dla regionu. Małopolska jest pierwszym województwem [...]

Przeczytaj więcej

Wyjaśnienie PAS dotyczące zarzutów o błędy w infografice o emisyjności kominków

Opublikowany 2020-09-23 12:12

W związku z zarzutami o błędną i nierzetelną zawartość materiału informacyjnego Polskiego Alarmu Smogowego na [...]

Przeczytaj więcej

Ogłaszamy nabór wniosków do czwartej edycji programu “Nasze Powietrze”

Opublikowany 2020-09-21 22:41

Rusza nabór wniosków do kolejnej, IV edycji programu „Nasze powietrze” organizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm [...]

Przeczytaj więcej