Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Zaproszenie na szkolenie dla małopolskich nauczycieli i bibliotekarzy

Opublikowany 2015-09-03

Czy wiesz, że w Małopolsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całym kraju? Czy słyszałeś czym jest benzo(a)piren i jak wpływa na nasze zdrowie? Czy wiesz jak uczyć o tym problemie najmłodszych?
Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy zaprasza
wszystkich nauczycieli przedszkolnych, nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej oraz bibliotekarzy, którzy chcą podjąć skuteczne kroki na rzecz ochrony powietrza w Małopolsce na bezpłatne szkolenie połączone z promocją książki „Uwaga! Alarm! Smogosmok!”, które odbędzie się w Krakowie, w dniu 13 października 2015.
Jeśli dostrzegłeś, że Małopolska ma problem ze smogiem, na pewno zastanawiasz się jak przekazać w przystępny i ciekawy sposób takie informacje najmłodszym. Edukacja dzieci jest konieczna! Aby jednak nauczać w ciekawy sposób na ten temat niezbędne jest poznanie samego problemu, jego przyczyn i skutków. Warto dowiedzieć się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, wreszcie mieć do dyspozycji odpowiednie materiały edukacyjne.
Wiedza nabyta podczas szkolenia pozwoli na samodzielne prowadzenie zajęć na temat smogu z najmłodszymi. Edukacja na temat zanieczyszczenia powietrza poprzez zabawę stanie się znacznie łatwiejsza!
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Pokrywamy koszt uczestnictwa w szkoleniu i poczęstunek w ramach przerw kawowych. Każdy uczestnik otrzyma również pakiet 10 książek  „Uwaga! Alarm! Smogosmok!” oraz certyfikat potwierdzający udział w  szkoleniu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2015. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1CEuzO3OPm1oNjwCUPZUecsiHLt1peOT7KESw8XyXG00/viewformDecyduje kolejność zgłoszeń.  O przyjęciu do udziału w szkoleniu poinformujemy 2 października 2015.

Szkolenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy w ramach projektu „Uwaga! Alarm! Smogosmok!” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Za mała Strefa Czystego Transportu w Warszawie – aktywiści recenzują miasto

Opublikowany 2023-01-27 15:45

Warszawa przedstawiła propozycję Strefy Czystego Transportu. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego obszar strefy jest stanowczo za [...]

Przeczytaj więcej

Ile zapłacisz za ogrzewanie domu? – PAS publikuje kalkulator kosztów

Opublikowany 2023-01-24 08:34

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma [...]

Przeczytaj więcej

Prokuratura Krajowa zaskarża uchwałę antysmogową dla Mazowsza przedstawiając absurdalne argumenty

Opublikowany 2023-01-17 09:11

Prokuratura Krajowa wniosła o unieważnienie uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego z roku 2017 posiłkując się [...]

Przeczytaj więcej