Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Antysmogowy apel wspólnie z małopolskimi samorządowcami

Opublikowany 2015-06-19

Wczoraj wspólnie z nami samorządowcy z Krakowa, z urzędu marszałkowskiego i – co bardzo istotne – także z uzdrowisk, wzywali parlament do szybkiego uchwalenia ustawy antysmogowej. Jeśli projekt ustawy nie będzie przyjęty do jesieni, wyląduje w sejmowym koszu.

W lutym grupa posłów wniosła projekt zmian w ustawie „Prawo ochrony środowiska”, które mają dać samorządom realne narzędzia do walki za zanieczyszczeniami powietrza.

Przeciągające się prace legislacyjne budzą  niepokój co do szans na szybkie przyjęcie zapowiadanych nowelizacji. – Projektowi ustawy nie został nawet nadany numer, nie jest znany termin złożenia go pod obrady, czy przeprowadzenia prac komisyjnych. Obawiamy się, że przed jesiennymi wyborami szanse na przyjęcie bardzo ważnych dla mieszkańców zmian są iluzoryczne – mówi Witold Śmiałek, Doradca Prezydenta miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza.


fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Ceny paliw z lekkim spadkiem, ale grzanie „kopciuchem” wciąż bardzo drogie – raport cenowy

Opublikowany 2023-05-29 08:41

Polski Alarm Smogowy opublikował kolejny raport kwartalny pokazujący ceny paliw stałych używanych do ogrzewania domów. [...]

Przeczytaj więcej

Grupa LUX MED partnerem Polskiego Alarmu Smogowego

Opublikowany 2023-05-26 11:25

Grupa LUX MED została partnerem Polskiego Alarmu Smogowego (PAS). W ramach współpracy organizacje przeprowadzą m.in. [...]

Przeczytaj więcej

Kampania „Bóg daje życie, smog je odbiera” trafiła do 1000 kościołów

Opublikowany 2023-05-24 15:35

Wierni ponad 1000 parafii w całej Polsce dowiedzieli się, jak mogą zadbać o jakość powietrza [...]

Przeczytaj więcej