Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Antysmogowy apel wspólnie z małopolskimi samorządowcami

Opublikowany 2015-06-19

Wczoraj wspólnie z nami samorządowcy z Krakowa, z urzędu marszałkowskiego i – co bardzo istotne – także z uzdrowisk, wzywali parlament do szybkiego uchwalenia ustawy antysmogowej. Jeśli projekt ustawy nie będzie przyjęty do jesieni, wyląduje w sejmowym koszu.

W lutym grupa posłów wniosła projekt zmian w ustawie „Prawo ochrony środowiska”, które mają dać samorządom realne narzędzia do walki za zanieczyszczeniami powietrza.

Przeciągające się prace legislacyjne budzą  niepokój co do szans na szybkie przyjęcie zapowiadanych nowelizacji. – Projektowi ustawy nie został nawet nadany numer, nie jest znany termin złożenia go pod obrady, czy przeprowadzenia prac komisyjnych. Obawiamy się, że przed jesiennymi wyborami szanse na przyjęcie bardzo ważnych dla mieszkańców zmian są iluzoryczne – mówi Witold Śmiałek, Doradca Prezydenta miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza.


fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Za mała Strefa Czystego Transportu w Warszawie – aktywiści recenzują miasto

Opublikowany 2023-01-27 15:45

Warszawa przedstawiła propozycję Strefy Czystego Transportu. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego obszar strefy jest stanowczo za [...]

Przeczytaj więcej

Ile zapłacisz za ogrzewanie domu? – PAS publikuje kalkulator kosztów

Opublikowany 2023-01-24 08:34

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma [...]

Przeczytaj więcej

Prokuratura Krajowa zaskarża uchwałę antysmogową dla Mazowsza przedstawiając absurdalne argumenty

Opublikowany 2023-01-17 09:11

Prokuratura Krajowa wniosła o unieważnienie uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego z roku 2017 posiłkując się [...]

Przeczytaj więcej