Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Szkolenie i warsztaty „Małopolska bez smogu”

Opublikowany 2014-10-30

W dniach 24-25 października zorganizowaliśmy spotkanie dla małopolskich organizacji pozarządowych pod hasłem "Małopolska bez smogu".

Uczestnicy mieli okazję jest poznać sam problem zanieczyszczenia powietrza, jego przyczyny i skutki. Dowiedzieli się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, jakie są prawne aspekty ochrony powietrza, wreszcie jak prowadzić kampanię lokalną i pozyskiwać środki na ten cel.

Spotkanie składało się z części szkoleniowej (24 października), podczas której wystąpili: Ryszard Listwan (WIOŚ w Krakowie), dr hab. med. Ewa Konduracka (UJ CM, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie), Piotr Łyczko (Departament Środowiska UMWM), dr inż. Krystyna Kubica (Politechnika Śląska), Jakub Jędrak (Krakowski Alarm Smogowy) oraz części warsztatowej (25 października), gdzie uczestnicy wypracowywali własne rozwiązania. Ciekawym punktem było też zwiedzanie stacji monitoringu przy al. Krasińskiego.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu całą Małopolskę zaleje fala społecznych "alarmów smogowych" – zanieczyszczone powietrze to nie tylko specjalność Krakowa.

Szkolenie zorganizowane zostało  w partnerstwie ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach projektu „Małopolska bez smogu” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Partnerem wydarzenia była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Spaliny samochodowe zatruwają Kraków – nowe badanie jakości powietrza

Opublikowany 2023-11-30 11:01

Krakowski Alarm Smogowy zmierzył stężenia dwutlenku azotu w 44 lokalizacjach w Krakowie. We wszystkich punktach [...]

Przeczytaj więcej

“Mobilne płuca” pokażą jakim powietrzem oddychamy – PAS apeluje do koalicjantów o przyspieszenie walki ze smogiem

Opublikowany 2023-11-16 10:01

W Dniu Czystego Powietrza Polski Alarm Smogowy rozpoczyna piątą edycję kampanii „Zobacz czym oddychasz. Zmień [...]

Przeczytaj więcej

Smogowy ranking PAS – walka ze smogiem zaczyna przynosić efekty

Opublikowany 2023-11-02 12:51

W opublikowanym przez PAS tegorocznym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce po raz kolejny zwyciężyła [...]

Przeczytaj więcej