Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Szkolenie i warsztaty „Małopolska bez smogu”

Opublikowany 2014-10-30

W dniach 24-25 października zorganizowaliśmy spotkanie dla małopolskich organizacji pozarządowych pod hasłem "Małopolska bez smogu".

Uczestnicy mieli okazję jest poznać sam problem zanieczyszczenia powietrza, jego przyczyny i skutki. Dowiedzieli się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, jakie są prawne aspekty ochrony powietrza, wreszcie jak prowadzić kampanię lokalną i pozyskiwać środki na ten cel.

Spotkanie składało się z części szkoleniowej (24 października), podczas której wystąpili: Ryszard Listwan (WIOŚ w Krakowie), dr hab. med. Ewa Konduracka (UJ CM, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie), Piotr Łyczko (Departament Środowiska UMWM), dr inż. Krystyna Kubica (Politechnika Śląska), Jakub Jędrak (Krakowski Alarm Smogowy) oraz części warsztatowej (25 października), gdzie uczestnicy wypracowywali własne rozwiązania. Ciekawym punktem było też zwiedzanie stacji monitoringu przy al. Krasińskiego.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu całą Małopolskę zaleje fala społecznych "alarmów smogowych" – zanieczyszczone powietrze to nie tylko specjalność Krakowa.

Szkolenie zorganizowane zostało  w partnerstwie ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach projektu „Małopolska bez smogu” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Partnerem wydarzenia była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Mieszkańcy Nowej Huty mówią “nie” Strefie Przemysłowej – nowe badania opinii publicznej

Opublikowany 2024-05-23 10:10

Zdecydowana większość mieszkańców Nowej Huty sprzeciwia się zlokalizowaniu na terenie Kombinatu Strefy Przemysłowej, która pozwoliłaby [...]

Przeczytaj więcej

Kraków nie jest już stolicą smogu – historyczna poprawa jakości powietrza

Opublikowany 2024-05-09 09:02

Kraków przestał być polską stolicą smogu. Wprowadzenie zakazu spalania węgla i drewna oraz likwidacja około [...]

Przeczytaj więcej

Czyste powietrze jest tam, gdzie są aktywne gminy – ranking PAS

Opublikowany 2024-04-16 10:53

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze od początku jego funkcjonowania [...]

Przeczytaj więcej