Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Szkolenie i warsztaty „Małopolska bez smogu”

Opublikowany 2014-10-30

W dniach 24-25 października zorganizowaliśmy spotkanie dla małopolskich organizacji pozarządowych pod hasłem "Małopolska bez smogu".

Uczestnicy mieli okazję jest poznać sam problem zanieczyszczenia powietrza, jego przyczyny i skutki. Dowiedzieli się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, jakie są prawne aspekty ochrony powietrza, wreszcie jak prowadzić kampanię lokalną i pozyskiwać środki na ten cel.

Spotkanie składało się z części szkoleniowej (24 października), podczas której wystąpili: Ryszard Listwan (WIOŚ w Krakowie), dr hab. med. Ewa Konduracka (UJ CM, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie), Piotr Łyczko (Departament Środowiska UMWM), dr inż. Krystyna Kubica (Politechnika Śląska), Jakub Jędrak (Krakowski Alarm Smogowy) oraz części warsztatowej (25 października), gdzie uczestnicy wypracowywali własne rozwiązania. Ciekawym punktem było też zwiedzanie stacji monitoringu przy al. Krasińskiego.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu całą Małopolskę zaleje fala społecznych "alarmów smogowych" – zanieczyszczone powietrze to nie tylko specjalność Krakowa.

Szkolenie zorganizowane zostało  w partnerstwie ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach projektu „Małopolska bez smogu” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Partnerem wydarzenia była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Za mała Strefa Czystego Transportu w Warszawie – aktywiści recenzują miasto

Opublikowany 2023-01-27 15:45

Warszawa przedstawiła propozycję Strefy Czystego Transportu. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego obszar strefy jest stanowczo za [...]

Przeczytaj więcej

Ile zapłacisz za ogrzewanie domu? – PAS publikuje kalkulator kosztów

Opublikowany 2023-01-24 08:34

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma [...]

Przeczytaj więcej

Prokuratura Krajowa zaskarża uchwałę antysmogową dla Mazowsza przedstawiając absurdalne argumenty

Opublikowany 2023-01-17 09:11

Prokuratura Krajowa wniosła o unieważnienie uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego z roku 2017 posiłkując się [...]

Przeczytaj więcej