Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

„Małopolska bez smogu” – szkolenie dla małopolskich NGO!

Opublikowany 2014-09-30

Czy wiesz, że w Małopolsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całym kraju? Czy słyszałeś czym jest benzo(a)piren i jak wpływa na nasze zdrowie? Czy masz dość bezczynności? Czy chcesz coś zmienić w swojej najbliższej okolicy?

Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy zaprasza wszystkich tych, którzy chcą podjąć skuteczne kroki na rzecz ochrony powietrza w Małopolsce na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w Krakowie, w terminie 24-25 października 2014.

Jeśli dostrzegłeś, że Małopolska ma problem ze smogiem, na pewno zastanawiasz się, co można z tym zrobić. Reakcja jest konieczna, aby jednak działać skutecznie niezbędne jest poznanie samego problemu, jego przyczyn i skutków. Warto dowiedzieć się jaki jest wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, jak i gdzie prowadzone są pomiary zanieczyszczeń, jakie są prawne aspekty ochrony powietrza, wreszcie jak prowadzić kampanię lokalną i pozyskiwać środki na ten cel.

Wiedza nabyta podczas szkolenia i praktycznych warsztatów pozwoli na samodzielne prowadzenie działań lokalnych. Znalezienie sojuszników, nawiązanie kontaktów z urzędami i mediami stanie się znacznie łatwiejsze. Podczas warsztatów poznacie również inne organizacje z Małopolski, które chcą prowadzić działania na rzecz ochrony powietrza.

Dodatkowo, w ramach spaceru spróbujemy zachłysnąć się Krakowem w sposób inny niż zazwyczaj – skupiając się na miejscach związanych z tematem powietrza i jego zanieczyszczeniami. Zajrzymy m.in. w okolice Cygarfabryki czy kultowego hotelu Cracovia. Spotkamy także np. 12 Apostołów, smoka wawelskiego czy kawkę, a wszystko w kontekście krakowskiego powietrza i smogu.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Pokrywamy koszt uczestnictwa w szkoleniu, poczęstunek w ramach przerw kawowych, obiad, zakwaterowanie oraz atrakcje dodatkowe. Nie pokrywamy natomiast kosztów innych posiłków i dojazdu uczestników na miejsce konferencji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października 2014. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod adresem: http://tnij.org/malopolskabezsmogu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Preferujemy również maksymalne uczestnictwo 2 osób z jednej organizacji. O przyjęciu do udziału w szkoleniu poinformujemy 16 października 2014.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: krakowskialarmsmogowy[at]gmail.com

Szkolenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy w partnerstwie ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w ramach projektu „Małopolska bez smogu” finansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Kopciuchy nie wracają do Krakowa – uchwała antysmogowa obroniona

Opublikowany 2023-08-30 08:46

W poniedziałkowy wieczór Sejmik Województwa Małopolskiego odrzucił w głosowaniu inicjatywę uchwałodawczą zaproponowaną przez mieszkańca Wieliczki. [...]

Przeczytaj więcej

KAS złożył wniosek do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kombinat”

Opublikowany 2023-07-11 12:16

Dziś złożyliśmy wniosek do projektu MPZP obszaru "Kombinat, w którym proponujemy zapis, aby utworzenie strefy [...]

Przeczytaj więcej

Jak szybko zwraca się inwestycja w ocieplenie domu? – wyniki audytu Polskiego Alarmu Smogowego

Opublikowany 2023-06-20 09:55

Ocieplenie domu i wymiana nieefektywnego źródła ciepła to inwestycja, która zwraca się po okresie od [...]

Przeczytaj więcej