Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

WHO: jakość powietrza w miastach drastycznie spada

Opublikowany 2014-05-08

Najnowszy raport WHO wskazuje, że jakość powietrza w dużych miastach na świecie nadal się pogarsza, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ich mieszkańców. W raporcie uwzględniono 1600 miast z 91 krajów. Kraków uplasował się niestety w czołówce miast europejskich z najgorszą jakością powietrza.

Według WHO coraz gorsza jakość powietrza w miastach to wynik uzależnienia od paliw kopalnych, np. węgla, korzystania z prywatnych środków transportu, nieefektywnego wykorzystania energii w budynkach oraz wykorzystywania biomasy do gotowania i ogrzewania.

"Nie możemy kupić czystego powietrza w butelkach, ale miasta mogą podjąć kroki w celu poprawienia jakości powietrza i ocalenia życia mieszkańców" podkreślił Carlos Dora z departamentu zdrowia publicznego WHO.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Odpowiedzialna decyzja radnych Sejmiku – ambitny Program Ochrony Powietrza

Opublikowany 2020-09-28 17:18

W dniu dzisiejszym Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął nowy program dla regionu. Małopolska jest pierwszym województwem [...]

Przeczytaj więcej

Wyjaśnienie PAS dotyczące zarzutów o błędy w infografice o emisyjności kominków

Opublikowany 2020-09-23 12:12

W związku z zarzutami o błędną i nierzetelną zawartość materiału informacyjnego Polskiego Alarmu Smogowego na [...]

Przeczytaj więcej

Ogłaszamy nabór wniosków do czwartej edycji programu “Nasze Powietrze”

Opublikowany 2020-09-21 22:41

Rusza nabór wniosków do kolejnej, IV edycji programu „Nasze powietrze” organizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm [...]

Przeczytaj więcej