Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Zbiórka – woda dla Ukrainy

Opublikowany 2022-04-21

W wyniku napaści rosyjskiej na Ukrainę mieszkańcy podkijowskich miejscowości zostali pozbawieni dostępu do wody pitnej. Według wstępnych szacunków obecnie około 30 tysięcy mieszkańców Irpienia, Buczy, Hostomela i Worzela pozbawionych jest dostępu do wody. Naprawa infrastruktury zajmie miesiące, a na wielu obszarach być może nawet lata. Władze Irpienia zwróciły się z apelem do społeczności międzynarodowej o pomoc w zorganizowaniu cystern do transportu wody pitnej. Jedna cysterna o pojemności 6 – 8 tysięcy litrów może obsłużyć między 3 a 4 tysiące osób dziennie (dostarczając 10 litrów na osobę na dobę). Szacuje się, że w chwili obecnej potrzebne jest 5 takich cystern.

Krakowski Alarm Smogowy, Fundacja Gentes oraz LoveKraków.pl rozpoczęły publiczną zbiórkę na zakup cysterny do transportu wody pitnej. Koszt jednej cysterny przekracza 100 tysięcy złotych. Zakupiona cysterna zostanie przekazana władzom lokalnym Irpienia, które nieodpłatnie obsługiwać będą zarówno swoich mieszkańców oraz mieszkańców sąsiadujących miejscowości - Buczy, Hostomela i Wortzela.

Środki na zakup cysterny do transportu wody pitnej możecie wpłacać na zbiórkę: https://zrzutka.pl/zjwuj9

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup cysterny do transportu wody.


O Autorze

Natalia

 

Kraków nie jest już stolicą smogu – historyczna poprawa jakości powietrza

Opublikowany 2024-05-09 09:02

Kraków przestał być polską stolicą smogu. Wprowadzenie zakazu spalania węgla i drewna oraz likwidacja około [...]

Przeczytaj więcej

Czyste powietrze jest tam, gdzie są aktywne gminy – ranking PAS

Opublikowany 2024-04-16 10:53

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze od początku jego funkcjonowania [...]

Przeczytaj więcej

Krakowski Alarm Smogowy publikuje przedwyborcze obietnice komitetów – jak przyszli radni miasta planują chronić powietrze?

Opublikowany 2024-04-04 08:08

Krakowski Alarm Smogowy zapytał komitety wyborcze w wyborach do Rady Miasta Krakowa o ich plany [...]

Przeczytaj więcej