Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Rozpoczęliśmy realizację projektu INFOAIR!

Opublikowany 2015-03-19

Rozpoczęliśmy realizację projektu: "INFOAIR – dostęp do informacji o zanieczyszczeniu powietrza" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszu EOG.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie kompleksowa ocena dostępu mieszkańców do informacji o zanieczyszczeniu powietrza i jego skutkach zdrowotnych. Projekt obejmie 4 regiony o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu: Małopolska, Górny Śląsk, Dolny Śląsk oraz Łódzkie.

Już wkrótce zrobimy badania ilościowe wśród mieszkańców oraz przeanalizujemy dotychczasowe działania władz w zakresie informowania o stanie powietrza, przygotujemy przegląd dobrych praktyk. Zidentyfikujemy też bariery utrudniające informowanie o zanieczyszczeniu powietrza.

Wypracujemy także standardy informowania o stanie powietrza dla dużych i małych miejscowości, które  przedstawimy Ministerstwu Środowiska do oficjalnej rekomendacji.

Projekt  jest wdrażany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko-Unia, które wspiera nas we wdrażaniu projektu na Górnym i Dolnym Śląsku.

O realizacji projektu będziemy Was informować na bieżąco!


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Ceny paliw z lekkim spadkiem, ale grzanie „kopciuchem” wciąż bardzo drogie – raport cenowy

Opublikowany 2023-05-29 08:41

Polski Alarm Smogowy opublikował kolejny raport kwartalny pokazujący ceny paliw stałych używanych do ogrzewania domów. [...]

Przeczytaj więcej

Grupa LUX MED partnerem Polskiego Alarmu Smogowego

Opublikowany 2023-05-26 11:25

Grupa LUX MED została partnerem Polskiego Alarmu Smogowego (PAS). W ramach współpracy organizacje przeprowadzą m.in. [...]

Przeczytaj więcej

Kampania „Bóg daje życie, smog je odbiera” trafiła do 1000 kościołów

Opublikowany 2023-05-24 15:35

Wierni ponad 1000 parafii w całej Polsce dowiedzieli się, jak mogą zadbać o jakość powietrza [...]

Przeczytaj więcej