Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Rozpoczęliśmy realizację projektu INFOAIR!

Opublikowany 2015-03-19

Rozpoczęliśmy realizację projektu: "INFOAIR – dostęp do informacji o zanieczyszczeniu powietrza" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszu EOG.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie kompleksowa ocena dostępu mieszkańców do informacji o zanieczyszczeniu powietrza i jego skutkach zdrowotnych. Projekt obejmie 4 regiony o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu: Małopolska, Górny Śląsk, Dolny Śląsk oraz Łódzkie.

Już wkrótce zrobimy badania ilościowe wśród mieszkańców oraz przeanalizujemy dotychczasowe działania władz w zakresie informowania o stanie powietrza, przygotujemy przegląd dobrych praktyk. Zidentyfikujemy też bariery utrudniające informowanie o zanieczyszczeniu powietrza.

Wypracujemy także standardy informowania o stanie powietrza dla dużych i małych miejscowości, które  przedstawimy Ministerstwu Środowiska do oficjalnej rekomendacji.

Projekt  jest wdrażany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko-Unia, które wspiera nas we wdrażaniu projektu na Górnym i Dolnym Śląsku.

O realizacji projektu będziemy Was informować na bieżąco!


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Za mała Strefa Czystego Transportu w Warszawie – aktywiści recenzują miasto

Opublikowany 2023-01-27 15:45

Warszawa przedstawiła propozycję Strefy Czystego Transportu. Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego obszar strefy jest stanowczo za [...]

Przeczytaj więcej

Ile zapłacisz za ogrzewanie domu? – PAS publikuje kalkulator kosztów

Opublikowany 2023-01-24 08:34

Rachunki za ogrzewanie to jedna z najwyższych pozycji w domowym budżecie. Na ich wysokość ma [...]

Przeczytaj więcej

Prokuratura Krajowa zaskarża uchwałę antysmogową dla Mazowsza przedstawiając absurdalne argumenty

Opublikowany 2023-01-17 09:11

Prokuratura Krajowa wniosła o unieważnienie uchwały antysmogowej dla woj. mazowieckiego z roku 2017 posiłkując się [...]

Przeczytaj więcej