Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Rozpoczęliśmy realizację projektu INFOAIR!

Opublikowany 2015-03-19

Rozpoczęliśmy realizację projektu: "INFOAIR – dostęp do informacji o zanieczyszczeniu powietrza" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszu EOG.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie kompleksowa ocena dostępu mieszkańców do informacji o zanieczyszczeniu powietrza i jego skutkach zdrowotnych. Projekt obejmie 4 regiony o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu: Małopolska, Górny Śląsk, Dolny Śląsk oraz Łódzkie.

Już wkrótce zrobimy badania ilościowe wśród mieszkańców oraz przeanalizujemy dotychczasowe działania władz w zakresie informowania o stanie powietrza, przygotujemy przegląd dobrych praktyk. Zidentyfikujemy też bariery utrudniające informowanie o zanieczyszczeniu powietrza.

Wypracujemy także standardy informowania o stanie powietrza dla dużych i małych miejscowości, które  przedstawimy Ministerstwu Środowiska do oficjalnej rekomendacji.

Projekt  jest wdrażany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko-Unia, które wspiera nas we wdrażaniu projektu na Górnym i Dolnym Śląsku.

O realizacji projektu będziemy Was informować na bieżąco!


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Czyste powietrze jest tam, gdzie są aktywne gminy – ranking PAS

Opublikowany 2024-04-16 10:53

Polski Alarm Smogowy opublikował ranking najaktywniejszych gmin w Programie Czyste Powietrze od początku jego funkcjonowania [...]

Przeczytaj więcej

Krakowski Alarm Smogowy publikuje przedwyborcze obietnice komitetów – jak przyszli radni miasta planują chronić powietrze?

Opublikowany 2024-04-04 08:08

Krakowski Alarm Smogowy zapytał komitety wyborcze w wyborach do Rady Miasta Krakowa o ich plany [...]

Przeczytaj więcej

Rekordowa popularność dotacji w Czystym Powietrzu – PAS publikuje Barometr Programu

Opublikowany 2024-04-03 08:36

Coraz chętniej sięgamy po dotacje na wymianę kotłów i ocieplenie domów. W ostatnim tygodniu do [...]

Przeczytaj więcej