Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

Podsumowanie realizacji Programu ochrony powietrza za 2013 rok

Opublikowany 2014-08-21

Urząd Marszałkowski podsumował realizację w Programu ochrony powietrza w Małopolsce za 2013 r. Zlikwidowanych zostało 2,6 tys. starych kotłów oraz zredukowana została emisja pyłu PM10 o 95 ton. Niestety na razie pozwala to na osiągnięcie jedynie 2% celu założonego w Programie do 2023 r. dla województwa małopolskiego. W przypadku miasta Krakowa efekt wyniósł ok. 9% założonego celu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem: Podsumowanie realizacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego w 2013 r.


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

Widzisz problem z transportem publicznym w Metropolii Krakowskiej? Wejdź na stronę dobrajazdakrk.pl i zgłoś to!

Opublikowany 2026-05-14 10:30

Krakowski Alarm Smogowy stworzył platformę, która umożliwia zgłaszanie problemów i potrzeb w zakresie konieczności poprawy [...]

Przeczytaj więcej

W Krakowie stężenie dwutlenku azotu na granicy normy, ale do zdrowego powietrza wciąż daleko

Opublikowany 2026-05-06 12:05

Najnowsze dane GIOŚ pokazują, że w Krakowie średnioroczne stężenie NO2 znalazło się na granicy dopuszczalnej [...]

Przeczytaj więcej

Ogłoszenie: Asystent/ka kampanii antysmogowych w międzynarodowym projekcie (Kraków)

Opublikowany 2026-04-16 09:37

Czy chcesz mieć realny wpływ na to, czym oddychamy w Europie? Dołącz do Polskiego Alarmu Smogowego [...]

Przeczytaj więcej