Krakowski Alarm Smogowy
Single Blog Post

„Smog nie tylko wawelski”

Opublikowany 2014-04-04

Polecamy bardzo ciekawy reportaż radiowy  Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich, wyemitowany na antenie  pierwszego programu Polskiego Radia.

Z opisu audycji: „Mieszkańcy Krakowa oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Polsce. Badania pokazały, że w Europie bardziej od Krakowa są zanieczyszczone tylko dwa miasta bułgarskie. Radni Krakowa dali przykład, jak sobie z tym poradzić wprowadzając zakaz palenia węglem w domach od 2018 roku. Normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane także w innych miastach Małopolski i Górnego Śląska. Dlaczego dotychczas nie ma ogólnokrajowych rozporządzeń/ustaw, które pozwolą na efektywną walkę ze smogiem?”

Zachęcamy do wysłuchania!


O Autorze

Krakowski Alarm Smogowy

 

“Mobilne płuca” pokażą jakim powietrzem oddychamy – PAS apeluje do koalicjantów o przyspieszenie walki ze smogiem

Opublikowany 2023-11-16 10:01

W Dniu Czystego Powietrza Polski Alarm Smogowy rozpoczyna piątą edycję kampanii „Zobacz czym oddychasz. Zmień [...]

Przeczytaj więcej

Smogowy ranking PAS – walka ze smogiem zaczyna przynosić efekty

Opublikowany 2023-11-02 12:51

W opublikowanym przez PAS tegorocznym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce po raz kolejny zwyciężyła [...]

Przeczytaj więcej

Raport PAS – grzanie „kopciuchem” wciąż drogie, ceny węgla ustabilizowały się

Opublikowany 2023-11-02 10:01

Ceny węgla, pelletu i drewna kominkowego ustabilizowały się – podaje Polski Alarm Smogowy. Mimo tego [...]

Przeczytaj więcej