Aktualności

Czy Kraków w końcu zacznie oddychać? Decyzja w piątek


Zegarek 2016-01-13

Czy Kraków w końcu zacznie oddychać? Decyzja w piątek

Dni, kiedy w Krakowie ciężko oddychać, są dla nas podczas zimy chlebem powszednim. Głosowanie Sejmiku Województwa Małopolskiego zaplanowane na najbliższy piątek może to zmienić. Całkowity zakaz palenia węglem i drewnem jest na wyciągnięcie ręki, ale radni PiS, PO i PSL wahają się czy go poprzeć [1].  Do przeważenia szali na naszą stronę brakuje już bardzo niewiele. Pomóż podjąć samorządowcom właściwą decyzję. Napisz do nich osobistą wiadomość. Wyjaśnij jak bardzo zależy Ci na czystym powietrzu w naszym mieście.

Przed Bożym Narodzeniem dostaliśmy kolejną porcję alarmujących informacji o wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Co drugie dziecko w wieku szkolnym mieszkające w naszym mieście cierpi na alergię. To wzrost o 35% w porównaniu z rokiem 2000. [2]

Piątkowe głosowanie na posiedzeniu Sejmiku Województwa Małopolskiego może być finałem naszej wieloletniej walki o czyste powietrze.  Uchwalony w 2013 r. zakaz palenia węglem został unieważniony przez sąd. Wtedy nie złożyliśmy broni. Doprowadziliśmy do przyjęcia ustawy antysmogowej, która dała samorządom większe uprawnienia. Dziś piłeczka znowu jest po stronie Sejmiku Wojewódzkiego. 

Ze względu na zanieczyszczenie środowiska niektórzy Krakowianie rozważają emigrację. Magda, z Podgórza, napisała: „(...) nie chcę się wyprowadzać. Ale choruję na astmę i jeśli sytuacja się nie zmieni, to będę musiała wyjechać”. Niech Radni poznają również Twoją historię.

Wyślij radym osobistą wiadomość! Kliknij i napisz: http://akcjademokracja.pl/krakow_glosowanie

[1]http://www.fakt.pl/krakow/krakow-polowa-uczniow-cierpi-na-alergie-z-powodu-smogu,artykuly,597664.html

[2] http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19436241,pis-psl-i-po-podzielone-w-sprawie-zakazu-palenia-weglem.html

Tagi

apel, radni, sejmikGaleria

Zobacz więcej
Antysmogowe SOS!