Aktualności

Polski Alarm Smogowy i święty Mikołaj rozdają czyste powietrze


Zegarek 2015-12-06

Polski Alarm Smogowy i święty Mikołaj rozdają czyste powietrze

"Drogi Mikołaju, nie proszę Ciebie o nową zabawkę, chciałabym tylko, by w naszym mieście było czyste powietrze. Czy możesz przynieść nam czyste powietrze?" - taką prośbą dziecka zaczyna się film, którym Polski Alarm Smogowy promował mikołajkową akcję "Czyste powietrze na Święta".

Akcja przeprowadzona została we współpracy i w porozumieniu ze Świętym Mikołajem, który rozdawał certyfikowane czyste powietrze. Słoiczki ze świeżym powietrzem opatrzone strosowną akcyzą i certyfikatem Polskiego Alarmu Smogowego można było otrzymać podczas akcji, które odbyły się 5 i 6 grudnia w 9 miastach w Polsce.

Lokalne Alarmy Smogowe uważają, że problem zanieczyszczenie powietrza w ich miastach wymaga natychmiastowego rozwiazania. Polskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Spośród najbardziej 10 zanieczyszczonych miast w UE aż sześć znajduje się w Polsce. Poziom zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi i rakotwórczym benzo(a)pirenem wielkorotnie przekracza dopuszczalne poziomy. Niestety, nie spotyka się to z właściwą reakcją  władz lokalnych i wojewódzkich.

Akcja "Czyste powietrze na Święta" uświadomić ma mieszkańcom miast i lokalnym władzom wagę problemu.


Miasta, w których przeprowadzona została akcja "Czyste powietrze na Święta":
Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Zabrze, Rabka, Nowy Targ, Sosnowiec, Nowy Sącz.

Galeria
Galeria

Zobacz więcej
Antysmogowe SOS!