Aktualności

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą


Zegarek 2015-09-08

Prośba o spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

Już wkrótce poprawka antysmogowa do ustawy Prawo ochrony środowiska, która umożliwia samorządom województw rozwiązanie problemu niskiej emisji za pomocą innych środków niż zakazy palenia węglem, trafi na ręce Prezydenta do podpisu.

Od dnia uchwalenia ustawy Prawo ochrony środowiska Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, odrzuceniu lub odesłaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatnia decyzja sprawiłaby, że wysiłki samorządów, głównie z rejonu małopolskiego, zostałyby  zaprzepaszczone na 2-3 lata.  Rola Prezydenta w procesie walki o czyste powietrze jest więc kluczowa, a podpis pod ustawą pozwoli na nadrobienie wieloletnich opóźnień.

Dlatego poprosiliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie. Chcielibyśmy przekazać na nim apel Polskiego Alarmu Smogowego w sprawie nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz naświetlić jej wagę dla ochrony powietrza w Polsce. Chcielibyśmy również przedstawić nasze argumenty dlaczego po wielu latach zaniedbań nie możemy już dłużej czekać na konieczne działania naprawcze. Liczymy na to, że do spotkania dojdzie niebawem.

 
Galeria

Zobacz więcej
Antysmogowe SOS!